Tájékoztató a 2020/2021. évi általános iskolai beiratkozásról

Tisztelt Szülő/Törvényes képviselő!

 

Tekintettel a veszélyhelyzet kihirdetéséről szóló 40/2020. (III. 11.) Korm. rendeletre, az általános iskolai beiratkozás folyamata a 2020/2021. tanítási évre vonatkozóan az emberi erőforrások minisztere 7/2020. (III. 25.) EMMI határozata alapján történik.

 

Jelen tájékoztató levelünk a 2020/2021. tanévre történő általános iskolai beiratkozással kapcsolatos fontos szülői feladatokat tartalmazza. Kérjük, figyelmesen olvassa el!

 

Felhívjuk figyelmét, hogy amennyiben gyermekét a lakóhely szerinti körzetes általános iskolába szeretné beíratni, akkor az intézmény felé csak a szándék megerősítése szükséges, ebben az esetben a beiratkozás automatikusan megtörténik. Amennyiben másik intézményt választanak, akkor kell benyújtani jelentkezési kérelmet a kiválasztott iskolába.

 

A veszélyhelyzetre való tekintettel kérjük, hogy gyermeke általános iskolai beíratását lehetőség szerint online módon intézze a KRÉTA rendszer e-Ügyintézési felületén keresztül, amelyet a https://eugyintezes.e-kreta.hu/kezdolap elérhetőségen talál meg. 

 

A beiratkozás szakaszai:

A beiratkozás két szakaszban történik:

  1. A beiratkozás első szakaszában 2020. április 6. 0:00 óra és 2020. április 24. 24:00 óra között azok a szülők/törvényes képviselők adhatják le beiratkozási kérelmeiket, akik
  • nem állami fenntartású általános iskolába,

vagy állami fenntartású, de körzettel nem rendelkező általános iskolába kívánják gyermeküket beíratni.

A körzetes iskolák listáját a https://kir.hu/KIR2_KORZET_3h/Pub/Index  oldalon, intézményünk valamint a Nagykanizsai Tankerületi Központ honlapján találja meg.

 

  1. A beiratkozás második szakaszában 2020. április 28. 0:00 óra és 2020. május 15. 24:00 óra között azok a szülők/törvényes képviselők végezhetik el a beiratkozással kapcsolatos ügyintézésüket, akik gyermeküket:
  • olyan körzettel rendelkező általános iskolába kívánják beíratni, amely azonban nem a gyermek lakóhelye/életvitelszerű tartózkodási helye szerinti körzetes általános iskola[1].
  • a gyermek lakóhelye/életvitelszerű tartózkodási helye szerinti körzetes általános iskolába[2] kívánják beíratni.

Minden olyan tanuló 2020. április 28-án automatikusan felvételre kerül a lakóhelye, tartózkodási helye szerinti körzetes általános iskolába, aki nem nyert felvételt az első szakaszban, illetve nem adta be a jelentkezését más általános iskolába. Ebben a szakaszban szükséges megerősíteni azon gyermekek jelentkezését, akiket a szülők/törvényes képviselők a lakóhely szerinti körzetes általános iskolába szeretnének beíratni.

 

A beiratkozáshoz kapcsolódóan az alábbi dokumentumokra van szükség, melyeknek bemutatása a jelenlegi helyzetre tekintettel elegendő, ha csak a 2020/21-es tanév első napján történik meg.

  • A gyermek személyazonosságát igazoló hatósági igazolvány
  • A gyermek nevére kiállított TAJ kártya
  • A gyermek nevére kiállított lakcímet igazoló hatósági igazolvány
  • Nyilatkozat az életvitelszerű ott lakásról
  • Nyilatkozat a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozóan

 

Az online felületen a gyermekek körzetes iskolába való beíratási szándékának megerősítése úgy történik, hogy a gyermek azonosításához szükséges adatok megadása után megjelölik az intézményt. Online jelentkezés esetén a felületre fel lehet tölteni a dokumentumok másolatát, személyes megjelenés esetén pedig kérjük bemutatni, illetve átadni az intézményi ügyintézőnek. A 7/2020. (III. 25.) EMMI határozat alapján az online beiratkozás esetén az eredeti iratok bemutatására a 2020/2021. tanév első napján kerül sor.

Az életvitelszerű ott lakásra és a közös szülői felügyeleti jog gyakorlására vonatkozó nyilatkozatokat elektronikus beiratkozás esetén a KRÉTA e-Ügyintézés felületén - az adatok megadását követően - az „Előnézet” ikonra kattintva tudja letölteni és aláírást követően fel tudja tölteni a rendszerbe. Személyes megjelenéssel történő beiratkozás esetén a formanyomtatványokat az intézmény biztosítja.

 

* Felhívjuk a figyelmet, hogy iskolánk esetében a második szakaszban van lehetőség a beiratkozás folyamatának ügyintézésére.

 

Amennyiben az elektronikus úton történő beiratkozás az Ön számára nem megoldható, a köznevelési intézmények lehetőséget biztosítanak a személyes ügyintézésre is. Tájékoztatjuk, hogy személyes megjelenéssel történő beiratkozás esetén a járványügyi helyzettel összefüggésben bevezetett fokozott óvintézkedésekkel kell számolni.

 

* Iskolánkban a jelentkezések személyes benyújtására naponta 8-16 óráig van lehetőség előzetes telefonos egyeztetés alapján a következő számon:

Titkárság: 30/ 402-5025

Tagintézmény-vezető: 30/ 432-2103

Tagintézmény-vezetőhelyettes: 30/ 432-2038

 

Felhívjuk figyelmét, hogy a két szakaszban történő beiratkozás során a második szakaszban csak egyetlen általános iskolába kérheti gyermeke felvételét.

 

 

Nagykanizsa, 2020. 04.03.

                                                                                          Tulman Géza  sk.

                                                                                        tagintézmény-vezető

 

[1] Felhívom figyelmét, hogy a hatályos jogszabályok [a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 50. § (6) bekezdése alkalmazásában a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 22. § (6) bekezdése] alapján életvitelszerű ott lakásnak minősül, ha a tanulónak a kötelező felvételt biztosító iskola körzetében van a lakóhelye, ennek hiányában a tartózkodási helye.

[2] Felhívom figyelmét, hogy a hatályos jogszabályok [a nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. törvény 50. § (6) bekezdése alkalmazásában a nevelési-oktatási intézmények működéséről és a köznevelési intézmények névhasználatáról szóló 20/2012. (VIII. 31.) EMMI rendelet 22. § (6)bekezdése] alapján életvitelszerű ott lakásnak minősül, ha a tanulónak a kötelező felvételt biztosító iskola körzetében van a lakóhelye, ennek hiányában a tartózkodási helye.

 

 

BEIRATKOZÁSI KÖRZETEK

 2020/2021. tanév

 

A Zrínyi Miklós - Bolyai János Általános Iskola

körzetébe tartozó települések, utcák, terek neve

 

Ady Endre u., Akácfa u., Akko u., Angyalhegyi u., Aradi udvar, Arany János u., Árpád u., Atya u., Babóchay u., Bagoly u., Bajza u., Bánom, Barátgödöri u., Báthory u., Batthyány u., Bécsi korzó, Belus József u., Besenyő u., Bethlen Gábor u., Bikavér u., Boroskupa u., Bősze Kálmán köz, Burgundi út, Cabernet út, Cimbora út, Corvin u., Csabagyöngye út, Csákány u., Csáktornya utca, Csalogány köz,  Csányi László u.,  Csengery u. 100-ig, Cserszegi út, Damjanich János u., Dankó Pista u., Darvas út, Deák Ferenc tér, Derítő telep, Dózsa György u. 1-51-ig, Dózsa György u. 2-46-ig, Egry József u., Erdész u., Erzsébet tér, Európa Tanács utca, Ezerjó u., Fakosi út, Felsőfakosi út, Fő út, Fülesbagoly u., Furmint út, Fürt út, Garay u., Gólyahír u., Gúzs út, Gyulai köz, Halvax u., Határőr u., Hegyalja út, Hegyhát u., Herman Ottó u., Holló út, Iccés út, Ilona u., Irsai u., Izabella út, József Attila u., Juhfark út, Kádár út, Kalmár u., Kamara u., Kaposvári út, Kassa u., Katona József u., Kenyérkúti út, Kerektó u., Kékfrankos út, Kinizsi Pál u., Király u., Kisfaludy Sándor u., Kolostor u., Kócsag út, Kórház u., Kossuth tér, Kövidinka u., Kulacs út, Lámpagyár u., Látóhegy, Látóhegy lakóház, Leányka út, Leányvár u., Lékay Gyula u., Lendva u., Ligeti u., Lőtér lakóház, Lugas út, Magyar u., Magyarkanizsa u., Majális út, Május 1. u.,  Maort u., Merlot út, Nagybagolai u., Napraforgó tér, Nagyváthy u., Nyárfás u., Nyírfa u., Nyitnikék, Óbor út, Olaj u., Oportó u., Orgona u., Othelló u., Pálinkás út, Papp Simon sétány, Pintérgyepű út, Pontyos út, Puttonyos út, Rigó u., Rizling u., Romlottvári u., Rozé út, Sabján Gyula u., Sandi u., Sarló út, Sikátor u., Só u., Sólyom út, Sörgyár u., Szamorodni út, Szarka út, Széchenyi tér, Szeghalmi Bálint utca, Szemere u., Szentgyörgyvári hegyhát, Szent Bertalan, Szent Imre u., Szent József tér, Szentpéteri út, Színház u., Szőlősgazda u. (Présház u. és Bagola közötti szakasz), Szüret út, Szürkebarát u., Taliga út, Tandor Ottó sétány, Tárház u., Törköly út, Tramini út, Tripammer Gyula u., Tungsram tér, Új élet u., Vágóhídi út, Vár u., Varjas út, Vásár út, Vasút u., Vasvilla u., Vécsey u., Veltelíni út, Vessző út, Vincellér út, Virág Benedek u.,  Wlassics u., Zárda u., Zengő u., Zöldszilváni út, Zrínyi Miklós u.

valamint Sand, Sormás, Surd települések teljes közigazgatási területe.

 

Kapcsolódó nyilatkozatok:

 

Nyilatkozat törvényes képviseletről

Nyilatkozat életvitelszerű tartózkodásról

Nyilatkozat hit-és erkölcstan vagy etika oktatásról

 

Pályázatok

Okosan a pénzzel
Határtalanul
Boldog Iskola
A Pécsi Tudományegyetem partnerintézménye
Erőszakmentes, egészségtudatos iskola
Örökös ökoiskola
Pénz 7