Múzeumpedagógiai foglalkozás 2022

Különleges órán vettek részt diákjaink.

A Bolyai Iskola 3/A osztályos tanulói március 22-én múzeumpedagógiai foglalkozáson vehettek részt a múzeum Fő úti épületében.

Kőkori foglalkozás során megismerkedtek a jégkorszaki állatokkal és a múzeum jégkorszaki leleteivel is. Majd az újkőkorra áttérve miniatűr edénykéket és idolokat készítettek. Még egy kis mamutborjú is készült.

A foglalkozás végén az udvaron régészeti terepbejáráshoz hasonlóan leletanyag gyűjtés zajlott. A gyerekek nagyon ügyesek voltak, hiszen 25 csontot 1 perc 31 másodperc alatt találtak meg.

Köszönjük a lehetőséget a Thúry György Múzeumnak és köszönjük Szmodics-Tugya Beáta történész-muzeológus, archeológusnak, hogy élményközpontú előadásával és az általa vezetett foglalkozással egy ősi, izgalmas világba kalauzolta tanulóinkat.

     

Pályázatok

A Pécsi Tudományegyetem partnerintézménye
Erőszakmentes, egészségtudatos iskola
Petőfi200
Határtalanul! - Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt.
Örökös ökoiskola
Pénz 7
Okosan a pénzzel
Boldog Iskola