Diákolimpia - Futsal, kosárlabda 2023

Futsal, IV. korcsoport, Városi diákolimpia,

Kanizsa Aréna, 2023. november 22.

A negyedik korcsoportos városi futsal diákolimpián a csoportkörben egy vereség (Palin) mellett kétszer is döntetlen (Rozgonyi, BLG) eredményt produkált csapatunk. A döntetlen mérkőzéseken büntetőkkel mindkétszer jobbnak bizonyultunk ellenfeleinknél Bácskai Dominik remek védéseinek köszönhetően (6-ból 5 büntetőt védett Dominik!). Mivel a Rozgonyi iskola is hozzánk hasonlóan 4 pontot szerzett, a több győzelmének köszönhetően végül ők játszhattak a döntőbe jutásért tovább. Csapatunk jól küzdött, mindent megtett a jobb eredmény érdekében, ezért a gratuláció jár a csapat tagjainak!

„A csoport”

iskola                                               pontszám             helyezés

A1 - BOLYAI                                              4p                             3.

A2 - PALIN                                                 3p                             4.

A3 - ROZGONYI                           4p (több győzelemmel)         2.

A4 - BLG                                                    7p                             1.

A1 - A2               BOLYAI – PALIN                         0 – 3

A3 - A4               ROZGONYI – BLG                      2 – 3

A1 - A4               BOLYAI – ROZGONYI                 0 – 0 (1-0)

A2 - A3               PALIN – BLG                               1 – 2

A1 - A3               BOLYAI – BLG                            1 – 1 (2-1)

A2 - A4               PALIN – ROZGONYI                   0 – 2

„B csoport”

B1 - PIARISTA                                                 4p                             2.

B2 - HEVESI                                                     0p                             3.

B3 - ZRÍNYI                                                     5p                             1.

B1 - B2                PIARISTA – HEVESI                   3 – 1

B3 - B1                PIARISTA – ZRÍNYI                    1 – 1 (1-2)

B2 - B3                HEVESI – ZRÍNYI                       1 – 3

A1-B2                  BLG – PIARISTA                        2 – 2 (0-2)

B1-A2                  ZRÍNYI – ROZGONYI                 1 – 1 (3-1)

3. helyért            BLG – ROZGONYI                      3 – 1

1. helyért            PIARISTA – ZRÍNYI                     0 – 1

Végeredmény:   1. Zrínyi - Bolyai Székhelyintézmény

2. Piarista Általános Iskola és Gimnázium

3. Batthyány Lajos Gimnázium

4. Rozgonyi Úti Általános Iskola

5-7. Zrínyi - Bolyai Tagintézmény, Palini Ált. Iskola, Hevesi Sándor Ált. Iskola

A csapat tagjai, első sor (balról jobbra): Beke Barnabás, Horváth Adrián, Bácskai Dominik, Eszter Benett, Horváth Olivér. Második sor: Nagy Barnabás, Pinterics Zétény, Zsámár Krisztián testnevelő, Megyesi Barnabás, Peszmeg Gábor, Kálovics Barnabás

Kosárlabda B33, 3-4. korcsoport, lány, megyei döntő

Zalaegerszeg, Ostoros Károly sportcsarnok 2023. november 30.

A harmadik, negyedik korcsoportos B33 kosárlabda diákolimpia megyei döntőjén idén nem talált legyőzőre a Zrínyi-Bolyai csapata. Három mérkőzésen is magabiztos győzelmet arattak a lányok, és első helyen jutottak tovább a területi döntőre. Folytatás a területi döntőn várhatóan 2024 februárjában lesz majd.